Певні ритуали перед сном – почитати, поговорити, заснути з улюбленою іграшкою.

Що робити перед сном? Введіть традицію «вечірніх шепотуньок» з вашими дітками!

Це практика від дитячої психологині Світлана Ройз – тихе шепотіння про важливе. Вона допоможе дорослим зрозуміти, що відбувалося з дитиною за день, а дитині — зафіксувати в пам'яті, або «розрядити» те, що важливо.

Відповідайте по черзі на питання:

А що з дня запам'ятали твої очі?

А що запам'ятали вушка?

А що запам'ятав ніс?

А що запам'ятали думки?

А що запам'ятав язичок (смак)?

А що запам'ятали ручки/ніжки?

А що б ти хотів/ла взяти з собою в наступний день (або в чому була перемога дня)?

А якби можна було змахнути чарівною паличкою і щось змінити – що б ти змінив/ла?

Якщо в пам'яті залишилося щось негативне – ви можете перетворитися в чарівників/режисерів/художників і уявити, що можна було б змінити, поставити на стоп-кадр чи по-іншому відреагувати. Наше завдання – не стерти досвід, а зробити його стерпним або дати підтримку. Що б дитина не говорила – утримайтеся від будь-якої критики та оцінок.

Нехай ваші дні будуть наповнені тим, що хочеться зберегти. А сни – спокійними та добрими.