A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Потаський заклад загальної середньої освіти І-ІI cтупенів
Маньківської селищної ради Черкаської області

Тиждень української писемності та мови

Дата: 30.10.2023 16:40
Кількість переглядів: 64

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

  День української писемності та мови від 2023 року українці святкують 27 жовтня (раніше — 9 листопада). Це свято припадає на церковний день вшанування пам'яті преподобного Нестора Літописця.

   Свято має глибинну духовну суть та історично звеличує нашу націю. Мова є найціннішим надбанням та основою духовного багатства народу. 

   День української писемності та мови, який традиційно святкували 9 листопада, цього року має нову дату.

   День української писемності та мови з 1997 року традиційно відзначали 9 листопада, у день пам’яті преподобного Нестора Літописця, який започаткував писемну українську мову. 

   Цього року дата свята змінилася - Україна вперше відзначала День української писемності та мови 27 жовтня. Перенесення пов’язане з переходом Православної церкви на новоюліанський календар, згідно з яким дати неперехідних свят змістилися на 13 днів раніше. Тож день пам’яті Нестора Літописця випадає на церковне свято 27 жовтня

   28 липня 2023 року Президент України підписав указ про зміну дати святкування Дня української писемності та мови - з 9 листопада на 27 жовтня.

   Українська мова - одна з найбагатших та наймилозвучніших мов світу. Вона походить від єдиного праслов’янського кореня, а не від давньоруської мови, що розділилася на три мови. Формуватися українська мова почала у VI столітті, цей процес тривав до XVI століття.

  25 жовтня у Потаському ЗЗСО І-ІІ ступенів  проведено інтерактивну пізнавальну вікторину «Любов моя – Україна!» між учнями 5 і 6 класів( вчитель української мови та літератури Масненко Людмила Олексанрівна). Мета цього заходу сприяти патріотичному вихованню кожного учня, осмисленню себе як частинки великого українського народу, пробуджувати національну самосвідомість, виховувати почуття пошани та гордості до рідного краю, народу, мови.

  


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора